Articles Written By: psikologjia

This author has written 4185 articles
Horoskopi sot (e hëne 3 tetor)

Horoskopi sot (e hëne 3 tetor)

Dashi Megjithëse Mërkuri qëndron në pozicion të kundërt duke vënë në plan të dytë të gjitha çështjet në lidhje me punën, përsëri do të arrini të sqaroni disa mosmarrëveshje në profesion. Demi Pak nerv...

7 thënie të mrekullueshme nga 7 psikolog

“Sa i guximshëm bëhet njeriu, kur është i sigurtë se e duan” Sigmund Freud Loja është përgjigja ndaj pyetjes, se si ndodhin gjërat e reja” Jean Piajet Vepro sikur ajo që ti bën, sjell ndryshimin. E sj...

Mos i lani duart me këtë lloj sapuni

T’i lash duart me sapun antibakterial, me sa kemi ditur deri më sot është zgjedhja më e mirë, por sipas studimeve të fundit, kjo nuk është e vërtetë, madje është një prej gjërave që nuk duhet të bësh ...

Ja pse jeni ende beqar

Disa njerëz nuk e paramendojnë jetën pa qenë i martuar ose në lidhje me dikë, disa të tjerë thjeshtë kënaqen duke qenë beqar. Kështu, sipas disa psikologëve, ekzistojnë disa arsye pse njerëzit janë os...

Disa ide si ta kaloni ditën e diel

Dita e diel na duket sikur kalon aq shpejt, pikërisht sepse pas saj fillon një javë e re plot plane dhe angazhime. Ndaj edhe diçka ndodh të dielave. Përveç faktit që zgjohemi vonë, sepse jemi pushim n...